Gazete & Dergiler
Gymnasium Dergisi
Dr. Şuayip Dağıstanlı ile Biyoenerji üzerine bir röportaj.

Alternatif Tıp içerisinde Biyoenerji nerede yer alıyor?
Biyoenerji en önemli unsur. Yani temel bir nokta. Çünkü her bir tedavi yöntemi bu merkezin üzerinde yoğunlaşıyor. Akupunkturda da öyle. Akupunktur'da iğne ile yapılıyor bu. Ben ellerimle, parmaklarımla yapıyorum. Çiğ enerji üzerinde, hayat enerjisi üzerinde çalışılıyor. Bu ne anlama geliyor? Bağışıklık sistemi. Biyoenerji tabiatta var olan bir şey ve Biyoenerji bittiği zaman orada her şey bitiyor. İnsan da, bitki de, hayvan da, su da, enerji taşır. Biz de bu enerjiyi yükseltmeye çalışırız. Yani, tükenmek üzere olan enerjileri üfleyerek canlandırıyorum.

Şimdi üflüyorum dediniz. Gerçekten üflüyor musunuz?
(Gülerek) Tabii ki mecazi anlamda bu söylediğim Ben konsantre olarak, transa geçerek o insana enerji aktarıyorum. Onun enerjisini harekete geçiriyorum, yükseltiyorum. Çakraları harekete geçiriyorum. Fiziksel bedeninin etrafında var olan manyetik alanı, aura diyoruz, bunu tamir ediyoruz biz. İnsanın aurasını görüntüleyen bu cihazı Türkiye'ye ilk olarak ben getirdim Dünyada bu cihazı kullanan 449'uncu kişiyim. Bu cihazla alınan görüntülerde, gördüğünüz bu tabakaya vücudun ozon tabakası diyebiliriz. Dünyanın olduğu gibi insanın etrafında da bir mikro kozmos olarak bir ozon tabakası var. Biz ona 'Aura' diyoruz. Manyetik alanı yani. Bu alanda bozukluklar varsa bu arızalı bir beden demektir, (resim üzerinde tabakadaki yırtıkları gösteriyor) Biz bunu düzeltmeye çalışıyoruz. Bunu tespit etmek için makineyle görüntü alıyorum, hangi bölgelerde çıkış var. Hangi bölgelerde delik veya dengesizlik var görüyorum ve buna göre önlem alıyorum
(Resimde fiziksel ve ruh auralarını gösteriyor) Bakınız bu fiziksel bedenin etrafındaki manyetik alan bazı yerleri çok geniş bazı yerleri dar. Bunları yorumluyorum. Bu resme bakarsanız bu da duygusal aurası Bu hatta ağır depresyonda. Burada parçalanmış bir aura var.
Yani duygusal baden zayıf veya yıkık ise, fiziksel bedende bundan zarar görüyor.
Tabii, çünkü temeli bu. Sinir sistemi. Dünyanın en önemli hastalığı nedir şu anda biliyor musunuz? Kanser değil, Stres. Kanser neden oluşur? Stres. Eski tabiat içinde yaşayan insanlarda var mıydı böyle şeyler? Yoktu tabii. Onun için insanlara hep “deniz kenarına gidin, ormanda gezinti yapın, tabiata çıkın, toprakla temas edin” diyorum

Peki, bu 16 senelik profesyonel hayatınızda nelerle karşılaştınız?
16 sene içinde yaklaşık 50.000 hastaya baktım, bunların içinde çok çeşitli vakalarla karşılaştım. Bunlardan beni etkileyen örneklerden biri emekli ve ölümüne terkedilmiş bir Amerikalı albaydı. Beyin tümörü teşhisi ile ömrüne sure biçilmiş bir hasta. Operasyon yapılamıyordu. Kendisine, “yapmak istediklerini yap. Dünyayı gezeceksen gez, 6 ay ömrün var” denmiş. Hastaya baktığımda sağlıklı, benden uzun yaşayacakmış görüntüsünü veren bir insan. 15-16 seanstan sonra Amerika'ya gittiğinde yaptırdığı kontrolde tümörün küçüldüğünü saptadılar. Yaklaşık 5 sene oldu. hala hayatta ve dans dersleri vermeye başlamış.

Peki, hastalarınız kimler, size nasıl ulaşıyorlar, nereden buluyorlar sizi?
16 senedir bu işi yapıyorum. Rusya'da, Avrupa'da. Arabistan'da çalışmış olmanın verdiği bir şey herhalde ki dünyanın dört bir yanından hastam var. Benim yaptığım şey as-lında Hazreti İsa'nın yaptığı gibi bir şey. Elleriyle şifa vermek. Bu sebeple özellikle kendimi o perdenin diğer tarafında bulmamaya gayret gösteriyorum.
Hayata kendimi bağlayacak şeyler buldum ve onlarla uğraşıyorum. Bunu, 1989’da %80 felç geçirdiğim zaman öğrendim. Toprakta kımıldayamadan yatarak, gökyüzüne baktı-ğımda öğrendim.

Peki, dışardaki tabelanızda Biyoenerjiyi takiben “Parapsikoloji” kelimesi geçiyor. Kısaca, parapsikoloji nedir?
Aslında çok basit anlamıyla, bilinmeyen bir alan. Sorularına cevap bulunamayan bir alan. Olağanüstü olaylar. Yani bir eşyayı hareket ettirmek, ölmüş insanlarla diyaloğa girmek gibi. Bu bilinmeyen konular hakkında araştırma yapıyorum. Tabii bu konuda bir açıklama yapmak için uzun yıllar gerekiyor

Peki, bu konuda kendimi eğitiyorum, araştırma yapıyorum diyorsunuz. Parapsikolojiyi uyguluyor musunuz?
Tabii. Benim yaptığım iş de bir nevi parapsikoloji. Bilinmeyen bir alan üzerinde çalışıyorum. Ben astral boyutlarda çalışıyorum, insanların bilmediği, görmediği bir beden üzerinde çalışıyorum. Bir fizyolojik beden var, bir de onun etrafında bir beden var. Onun üzerinde çalışıyorum. Bazen hasta geliyor, ben de büyü var, çözün diyor, öncelikle bırakın büyü olup olmadığına ben karar vereyim diyorum. Çünkü dıştan negatif enformasyon bir dalga varsa bunu tespit etmek mümkün, insanlar ne yapıyor, bir hocaya, üfürükçüye, bir medyuma gidiyor. Bir kere 'Sizde büyü yok.' diyen bir medyum karşınıza çıkmaz! Ve bu sefer o büyü yapıyor o insana.

Peki, büyüye inanır mısınız?
Evet, ama büyü nedir ona bakmak lazım. Büyü negatif enformasyon dalgasıdır. Mikro dalga gibi düşünebilirsiniz basit anlamda. Bunun da çeşitli teknikleri var. Ama benim işim insanların aurasındaki her ne sebeple olursa olsun meydana gelen bozuklukları onarmaktır. Tabii Tanrı'nın bana lütfettiği bu enerji her zaman yetmeyebiliyor.
Yinelemek istiyorum bazı insanlar bunun dozunu kaçırabiliyor. Mesela bazıları, şimdi çok moda, reiki master oluyorlar, gelip bana “bak ben reiki master oldum, ver bir elini bana, ben de insanlara enerji vereyim” diyorlar. Zaten kafası sağlam olmayan insanlar bir de reiki master olunca tam uçuyorlar.

Peki, son olarak, bizler, Gymnasium dergisi olarak, okurlarımıza sağlıklı bir yaşamın yollarını anlatabilmek için yoğun bir çalışma içindeyiz. Okurlarımıza bir mesajınız var mı?
Pozitif düşünmeyi ve affetmeyi öğrensinler. Olayları fazla üzerlerinde taşımasınlar, sırtlarında yükle gezmesinler. Geçmiş olayları beraberinizde taşımasınlar. Bugünü yaşayıp, güzel geçecek yarını düşünsünler. İnsanlar tabiatın bir parçası, tabiattan ayrılmayın, ona zaman ayırın. Kendinize zaman ayırın.

Şuayip bey, teşekkür ederiz.


 

Fotoğraflar

 
     
  Tasarım: Tansel Diplikaya  
Dr. Şuayip Dağıstanlı iletişim tedaviler ürünler basında Dr şuayip dağıstanlı foto galeri faydalı bilgiler Ana sayfa English